top of page
סדרה 900 איטום צנרת

דבקי איטום צנרת אנאירוביים

סדרת דבקי צנרת אשר עוצבו במיוחד עבור צרכי אינסטלציה, צנרת קירור, הידרואליקה ופניאומטיקה, דבקים על בסיס אנאירובי עם תוסף טפלוני אשר מתמצקים מבלי להתכווץ ויוצרים אטם אחיד ועמיד בפני זעזועים ושאר נזקי צנרת אפילו עם הכריכות נסדקות ונשברות.

סדרת דבקי איטום זו מתוצרת HERNON  הנם 100% פעילים ואינם מכילים סולבנטים או שאר גזים נדיפים, דבקים אילו אינן מתקלפים ורגישים לשינויי טמפרטורה ולחץ כדוגמת סרטי האיטום ומשחות האיטום למיניהן.

סדרה 900

מידע נלווה למוצרים על בסיס כתבות טכניות

 

 

 

חומר אטימה אנאירובי אידיאלי חדיש לישומי Diesel exhaust Fluid (DEF) המיוצר על ידי חברתHernon (USA)

 

הקדמה

 

ב-2010, התקנות המחמירות של הסוכנות להגנת הסביבה של ארה"ב (EPA ) נכנסו לתוקף. כתוצאה מכך יצאה דרישה כי על כל מנועי הדיזל בהם סירות, גנרטורים וכלי רכב מהירים לעבור לשימוש ב-DEF על מנת לעזור להקטין את פליטות תחמוצות החנקן   (NOX) מהמנועים. לחץ הדחיסה בשילוב עם טמפרטורה גבוהה במנוע דיזל גורם לחמצן להתרכב עם החנקן שבאויר הנדחס לבוכנת המנוע. כך נוצרות תרכובות חנקן הנפלטות לאויר וגורמות לזיהום אויר. ההשפעות של תרכובות חנקן הינן: ערפיח- טיפות של חומצה חנקתית, העשרת מקווי מים בסביבה בחנקן מה שגורם לגידול בלתי מבוקר של אצות, השפעות על אפקט החממה, השפעות על שכבת האוזן ועוד.

המוצר

חברת Hernon (סנפורד פלורידה, ארה"ב) הידועה ביצור דבקים, חומרי איטום וציוד מינון המיועד לשימושם, שמחה להכריז כי קיבלה אישור מהמעבדה המוסמכת,Intertek Automotive Research, שחומר האיטום Dripstop ® 940 נבדק על פי תקנות ה ISO-22241 ונמצא כי הוא מותר לשימוש ביישומים  עם DEF (Diesel Exhaust Fluid).

Hernon התבקשה על ידי אחת מלקוחותיה, העוסקת בהעברת נפט, לספק חומר איטום בעל אישור רישמי לעבודה עם DEF. בתגובה לכך, חברת Hernon העבירה דוגמאות של

 Dripstop ® 940, חומר איטום אנאירובי, ל-Intertek המנהלת אלפי בחינות שיטתיות בדלקים ממונעים בכל חודש. מטרת המבחן היתה להבטיח כי Dripstop ® 940 עומד בתקני ISO-22241  ולכן מותאם לישומי DEF.

 

 

 Dripstop ® 940

  

 Dripstop ® 940 הינו חומר איטום אנאירובי לצנרת בעל תוצאות של אטימות מעולה, נעילה קלה והורדת עלויות על ידי מניעת דליפות והגברת מהירות פס הייצור. Dripstop ® 940 יוצר לשימוש עם מתכות אדישות כגון פלדת אל-חלד לשימושים בצנרת בתהליכים כימיים. לרוב, מתכות אדישות דורשות פריימר לזמן ריפוי cure time)) צפוי.Dripstop ® 940 פותח באופן מיוחד כך שיצליח להגיע לריפוי ללא צורך בפריימר. אולם, פריימר אכן מוריד זמן ריפוי. Dripstop ® 940 מראה ריפוי מהיר במיוחד כאשר הוא בשימושים עם מתכות קונבנציונאליות כמו נחושת ומתכת פחמן.

כאשר DEF מוזרק לתוך מנוע ריק מגז, הוא מהר מבצע הידרוליזה שתוצריה הם אמוניה מחומצנת החיונית להקטנת פליטות תחמוצות חנקן  (NOX). לרוב, בציוד הבא במגע עם DEF נעשה שימוש בהתקן מפלדה טהורה.Dripstop ® 940 יוצר באופן מיוחד לעבודה אידיאלית עם פלדה טהורה וכיום מראה הרמוניה עם DEF.

 

פרוט טכני של המוצר ויתרונותיו

Dripstop ® 940 נמצא בשימוש נרחב למטרות מגוונות כחומר אטימה אנאירובי. מונע כניסת חמצן ולפיכך מונע חלודה, יש לו אטימה גבוהה ביותר, ויוצר באופן מיוחד לעבודה עם התקנים מפלדה טהורה או להתקני תברוגת לתעשיות הפטרוכימיות.

 

 

 

 

מאפיינים טיפוסיים של Dripstop ® 940 במצב uncured

 

 

לרוב, מתכות טהורות צריכות אסמכתה המבטיחה זמן ריפוי צפוי במגע עם החומר. הכימיה המורכבת ב- Dripstop® 940מספקת זמן ריפוי מהיר ביותר בשימוש עם מתכות כגון נחושת, פלדת CO ועוד. חומר איטום זה עומד בלחצים גבוהים, איטום בקיטור בלחץ גבוה בטמפרטורה של 204 OC כאשר הוא מפגין אדישות כימית. נוסף על הכול, הוא משמן ישומים לתברוגות על מנת למנוע קורוזיה גלוונית ולהבטחת פירוק נאות במידת הצורך.

 

  Dripstop ® 940 , מונע דליפות גז ונוזל במהלך שינוי הלחצים ומגיע לניצולת איטום של עד 10,000 PSI לאחר 24 שעות ריפוי.  

 

ישומים של Dripstop ® 940

היישומים האופיינים ל- Dripstop ® 940הם: אביזרים מפלדה טהורה להעברת DEF, קו אביזרי דלק, חיבורים מצופים קלות, בתי חרושת לניר, צנרת לבתי זיקוק, ציוד לאריגה, צנרת לכלור ולסודה נוגדת חומצה, קו לאביזרי הידראוליקה, קו לאביזרים המכילים אויר דחוס, קוי קיטור בלחץ גבוה וכל אביזר הדורש איטום אנאירובי.

 

*נכתב על ידי נגה בשן מהנדסת מכירות בתחום דבקים תעשייתיים

 

 

משחת איטום HERNON 950 DRIPSTOP – פיתרון טכני לחברת Boeing 

 

מערכות הקפאה עמוקה – קריוגניות ,ציוד צלילה , מערכות חמצן לבתי חולים , מערכות המכילות הידרוזין ואוזון , תאי חמצן \ לחץ , ציוד רפואי , מערכות קידוח נפט , ציוד קורונה \ פלזנה , ציוד מחזור נייר , מערכות הזנת חמצן לכבשני פלדה , מערכות טיהור מיים העזרת כימיקליים .

משחה נגד היתפסות מסבים , מכלולי הנשמה מלאכותיים , מערכות כלור

Typical Applications- אפליקציות שימושיות 

 

משחת איטום חסרת ריח ותפרחת , לא קורוזיוית והידרופובית , אינה מבצעת נדידה ( מיגרזציה ) צמיגות ממוצעת 1,000,000 CPS , אידיאלית לשימוש חוזר באפליקציות הדורשות תחזוקה הכוללת פתיחת מחברים וסגירתם שוב גם בטווח הארוך .

 

משחת איטום אשר פותחה לאיטום מפרקי צנרת ומחברי הברגה במכלולים המכילים חמצן , כימיקלים אגרסיביים כדוגמאת כלור ושאר כימיקלים מחמצנים , המשחה בעלת צפיפות חומר גבוהה מאוד , אינרטית בעלת שימוש כחומר מונע היתפסות בטמפ נמוכות  ואטימה גבוהה , מיועדת בעיקר לפעול בסביבת לחץ גבוהה מאוד- עד 10,000 PSI   .

Polychlorotrifluoroethylene

אחד המוצרים המיוחדים שחברת HERNON מציעה הנו משחת האיטום 950DRIPSTOP  על בסיס –

 

 

 

 ברוב,  אטמי הגומי השונים מתקשים ומתפוררים בסביבה זו ,בעוד שאר חומרי האטימה אשר מבצעים פילמור \ התמצקות והופכים לאטם עשויים לגרום לפיצוץ בעת מגע עם סביבת חמצן רוויה . 

שילוב של טמפרטורת קיפאון עמוק וסביבה רווית חמצן מהווה אתגר לעולם הפולימרים המשמשים לאיטום בין מכלולי הצנרת ,  רוב הפולימרים המשמשים כבסיס לדבקי איטום ובכללם סיליקונים , מאבדים את תכונות הגמישות והאטימה כבר בעת הגעת הטמפרטורה לטווח של מינוס 70 מעלות .

זליגה של חמצן נוזלי ממחברי הצנרת,  עשויה לגרום להפסד כח בעירה ואף לפיצוץ המכלול כולו , לכן קיים הכרח  להבטיח אטימה של מחברי המכלול – מיכל , צנרת , ניפלים ועוד... 

 

רקטות מסוג דלתא משמשות מאז 1960 כאמצעי הנעה ראשי להטסת פלטפורמות אל החלל , הרקטות תוצרת חברת Boieng מצוידות במנועי Pratt & Whitney אשר מוזנים בעזרת מערכת המעבירה חמצן נוזלי בטמפרטורות קריוגניות .

 

אפליקציה מורכבת, הדורשת איטום מחברים במערכת הזנת דלק עבור רקטות הנעה מסוג דלתא, מערכת  אשר פותחה על ידי בואינג בשיתוף עם נאסא ארה"ב , הביאה את מהנדסי החברות לפנות ליצרנית הדבקים HERNON Manufacturing  לצורך פיתרון בעייה . 

 

 

 

bottom of page